Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Bordsstandar 12689163



*

nr 1268 9163


Bordsstandar

nysilver. Höjd: 62 cm


Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 augusti 2019
kl 19:24:16


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/8 17:07:14 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordsstandar nysilver pläter
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:40
  • 8240 Bläckställ
    Frankrike, porslin och mässing. Längd: 27 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:24
  • 8209 Bläckställ
    omkring 1900, marmor / mässing, dekor med örn, lej..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:32
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:23
  • 8367 Bokstöd
    2 st, bemålat trä föreställande Gustsav II Adolf m..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48
  • 8366 Bokstöd
    Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:48




Ladda ner broschyr